Produkty » Naczynia i opakowania FoodService » BiowareBioware - Zgłębiając Mądrość NaturyBioWare to realizacja zobowiązań na rzecz przyszłości naszej planety. To wysokiej jakości produkty, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne. BioWare to propozycja Huhtamaki dla tych, którzy chcą podkreślić proekologiczny charakter swojej firmy lub marki.

Huhtamaki jest pierwszym producentem, który już od 2004 roku wytwarza oraz promuje asortyment całkowicie biodegradowalnych naczyń jednorazowego użytku. Bioware to pełny wachlarz wysokiej jakosci produktów dla sektora gastronomii. Czerpią one z samej natury, gdyż wykonane są z odnawialnych surowców roślinnych.Cały łańcuch, począwszy od surowca poprzez produkcję do utylizacji został zaprojektowany w sposób zapewniający minimalny wpływ na środowisko naturalne. Po użyciu, wszystkie naczynia z linii BioWare ulegają degradacji bez najmniejszej dla niego szkody. Istniejąca oferta jest systematycznie rozszerzana, co pozwala zastosować produkty Bioware również w handlu oraz przemyśle spożywczym.
Kubki do zimnych napojów z PLA
Kubki BioWare wykonane z naturalnego surowca charakteryzują się wyglądem i funkcjonalnością naczyń wytworzonych z tradycyjnych tworzyw sztucznych. Choć pochodzą z całkowicie naturalnych źródeł, nie ustępują w niczym swoim plastikowym poprzednikom - doskonale nadają się do podawania zimnych napojów. Ich sekret to tworzywo nazwane NatureWorks PLA (skrót od angielskiej nazwy Polylactide) , ulegające całkowitej biodegradacji w ciągu 70-80 dni w warunkach odpowiedniego kompostowania.


Chinet to marka, którym opatrzona jest linia najbardziej nowoczesnych i wytrzymałych naczyń jednorazowych oferowanych przez Huhtamaki.
To szeroka gama super mocnych talerzy i misek (do gorących i zimnych dań) wykonanych w 100% z biodegradowalnej i kompostowalnej masy celulozowej. Produkty Chinet sprawdzają się w każdej sytuacji, która wymaga zastosowania wygodnych naczyń jednorazowego użytku bez znaczącego wpływu na środowisko naturalne.

Dlaczego Chinet jest ekologiczny?

• Produkty wykonano z materiałów odzyskanych – papierowych ścinków produkcyjnych pochodzących z fabryk Huhtamaki (np po produkcji kubków papierowych)
• Produkcja nie wymaga wycinki drzew
• Woda stosowana w procesie produkcji podlega recyklingowi i oczyszczona trafia z powrotem do rzeki
• Jednorazowe użycie eliminuje potrzebę używania detergentów do zmywania oraz pozwala oszczędzać zasoby wody pitnej

Naczynia Chinet są odporne na temperaturę do 180°C oraz na działanie fal kuchenek mikrofalowych.
Zaprojektowane z myślą o serwowaniu kompletnych posiłków i dające możliwość wykonania nadruków indywidualnych.Asortyment kubków BioWare® to pierwsza w Europie linia kubków do zimnych i gorących napojów wykonana z papieru powleczonego specjalną warstwą biodegradowalną Ecoflex!
Papierowe kubki Bioware® są tak samo mocne i sztywne jak tradycyjne kubki produkowane przez Huhtamaki. Dostępne w różnych rozmiarach i atrakcyjnym wzornictwie doskonale uzupełniają gamę naczyń biodegradowalnych.

Kubki papierowe Bioware® do napojów zimnych mają taką samą średnicę, dzięki czemu można wykorzystać jeden rozmiar wieczka do kubków różnej wielkości.
By w pełnym wymiarze skorzystać z naszej ekologicznej oferty, proponujemy Państwu kolejną NOWOŚĆ, a mianowicie biodegradowalne wieczka z PLA. Płaskie na kubki papierowe do zimnych napojów i wypukłe do kubków z PLA.
Produkty Bioware® można oznakować własnym, firmowym logo, a wzór dostosować do Państwa indywidualnych potrzeb i wymagań.

Przezroczyste pojemniki ze zintegrowanymi wieczkami stanowią doskonałe opakowanie dla świeżych, zimnych przekąsek, jak np. sałatki czy desery. Zapewniają nie tylko pewne opakowanie, ale również atrakcyjną prezentację zawartości. Pojemniki wykonane z NatureWorks PLA.
Są to produkty: o wysokiej przejrzystości i połysku, wytrzymałe i odporne na pękanie, sztywne, bez wpływu na smak i aromat, obojętne na działanie tłuszczów.


Drewniane sztućce.
Wygodne, drewniane sztućce Huhtamaki doskonale uzupełniają gamę naczyń BioWare®. W naszej ofercie znajdziecie Państwo widelec, nóż, łyżkę oraz mieszadełko.
Są to produkty: o atrakcyjnym, naturalnym wyglądzie, sztywne, wytrzymałe na pękanie i nie mające wpływu na smak i aromat posiłku.Linki
» Katalog Produktów Huhtamaki Foodservice Poland 2011
» Katalog Produktów 2011 BIOWARE


Wydrukuj stronę


   © 2014 Prawo |  Webmaster   
  Global »

Mapa strony  |  Reakcja